Ballina Argetim Seks, mizerje dhe vuajtje. Ja prostitutat e ishullit komunist

Seks, mizerje dhe vuajtje. Ja prostitutat e ishullit komunist

Kur bëhet fjalë për një shtet komunist, e para që të vjen ndërmend është mungesa e lirirë.

Por njëriu e gjen hapësirën e tij për të bërë atë që do, edhe në komunizëm.

Këto foto janë bërë në Kubë, ku komunizmi është ende prezent.

Këto tregojnë jetën e prostitutate në ishullin ekzotik.

Të reja, të bukura, por me një jetë mizore.

 

SHPËRNDAJE

1 Koment

 1. Me falni, ku dhe si ta shinim jeten mizerje te ketyre prostitutave ne keto foto?
  Ket jane si te gjitha prostitutat e botes, ne Europe, Azi apo Amerike.
  Dhe c’lidhje ka jeta e prostitutave ne Kube me komunizmin?
  Me sa dime ne, prostitucioni si profesion dhe si praktike nuk ka ndonje lidhje me komunizmin.
  Prkundrazi, eshte nje pasaporte zyrtare e kapitalizmit, si ne metropolet e tij ashtu edhe ne qytetet e vendeve ne zhvillim.
  Lidhje dhe formulime te tilla idiote me politiken dhe propoganden bajate kunder komunizmit jane jo vetem me nje shije te ulet dhe ne kufinjte e nje ideologjizimi dhe dogmatizmi ekstrem, por me se pari tregojne injorancen dhe inkompetencen profesionale te stafit te gazetes qe mbulon kete rubrike.
  Eshte per t’u ardhur keq qe botuesi i gazetes lejon pacavure te tilla te cfaqen per lexuesin. edhe sikur te presupozoje se lexuesit e saj jane po aq injorante dhe sharlatane sa edhe gazetari qe ka formuluar tekstin/titullin e setit fotogrfik,

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here