Ballina Argetim Njihuni me fëmijët e 20 njerëzve më famëkeqë në historinë botërore

Njihuni me fëmijët e 20 njerëzve më famëkeqë në historinë botërore

Në jetën tonë ne mund të zgjedhim vetë se çfarë hamë, si vishemi, me kë rrimë, nëse duhet të puthim një vajzë apo një djalë, cilët do jenë miqtë tanë, nëse do udhëtojmë, por ka disa gjëra që nuk mund t’i zgjedhësh.

Ajo që të bie për pjesë dhe nuk mund ta zgjedhësh janë të parët t’u dhe familja.

kur ne jemi të rinj shpesh bëjmë gabime dhe për këtë fajin ua hedhim prindërve pavarësisht çdo gjëje që ata bëjnë për në. Ata mund të jenë në një punë që ne na vjen turp t’u tregojmë miqve tanë, por kjo i vret prindërit tanë.

Por, sapo kalojmë njëfarë pjekuri ne mësojmë se ata që duhet respektuar në çdo kohë dhe moment janë prindërit tanë ashtu siç janë.

Por çfarë mund të themi për fëmijët e diktatorëve më të tmerrshëm në botë?Si ka qenë jeta e tyre?

Ata jo vetëm që kanë një histori të dhimbshme që nuk mund të fshihet, sepse mbajnë një barrë që nuk u takon atyre por bëmave të prindërve të tyre.

  1. Jean-Marie Loret djali i paligjshëm i Adolf Hitler.

2. Nicu Çaushesku, (Nicolai Ceausescu): ipas njoftimeve, Nicu përdor një aparat fotografik e përdhunimit dhe të brendshmet i mbante si trofe. Ai gjithashtu kishte probleme me lojrat e fatit dhe të pijen.

3. Yakov Dzhugashvili (Stalini), ai mohoi dashurinë e djalit të saj nga një vajzë hebreje, dhe si rezultat Yakov tentuar vetëvrasje, por shpëtoi me dëmtime në fytyrën e tij.

4. Marko Millosheviç (Milosevic): Krimi i organizuar.Slobodan Milosevic, me nofkën Slobo, ishte ish presidenti nacionalist i Serbisë nga viti 1989 deri në 1997 dhe ish-Republika Jugosllavinë Federale për 4 vjet më pas.

5. Omar bin Laden djali i Osama bin Laden, ai eshte ambasador.

6. Mutasim Gadafi (Muammar Gaddafi).

7. Uday Hussein (Saddam Hussein).

8. Jean-Claude Duvalier (Francois Duvalier). Pas vdekjes së Francois Duvalier president i Haitit, djali i tij Jean-Claude, e njohur si Baby Doc, u bë presidenti më i ri në moshën e 19 vjet. Sundimtari i ri jetoi një jetë të luksit, me një martesë prej $ 2 milion dhe fatet e bëra nga praktikat e paligjshme të tilla si tregtisë së drogës dhe të organeve në tregun e zi, ndërkohë që shumë nga vendi i tij ai i zhyti në varfëri.

9. Ellac (Atila): A Mbretërimi jetëshkurtër.Atila, sundimtar barbar i Perandorisë Hunnic për nëntëmbëdhjetë vjet, ishte një nga armiqtë më të frikshme të Perandorisë Romake.

10. Carmen Franco (Francisco Franco): Dukesha, bija e Francisco Franco, i njohur si El Caudillo, diktator represiv i Spanjës.

11. Augusta ishte një titull nderi që u jepet grave më të mira në historinë e lashtë, dhe gjithashtu se si Nero perandori romak e kishte fjalën për vajzën e tij, Claudia, dhe gruaja e tij të dytë, Poppea.

12. Djali i Hirohito, Akihito është Perandori aktual i Japonisë. Shumë besojnë se ai ka qenë duke punuar për të zvogëluar hendekun midis familjes perandorake dhe pjesës tjetër të kombit.

13. Idi Amin i njohur si presidenti i tretë i Ugandës, do të thotë tetë vjet të gjata të terrorit. Nën regjimin e tij, të varfërit u bënë më të varfër dhe rreth 300 mijë njerëz vdiqën nga kushtet ekstreme dhe vrasjet e pakuptimta.

14. eodorín Nguema Obiang (Teodoro Obiang Nguema Mbasogo): Luks dhe shthurje.

15. Li Na (Mao Zedong): trashëgimtarja e kuqe.

16. Edda Mussolini (Benito Mussolini).

17. E bija e Rey Leopoldo II.

18. Sar Patchata, vajza e vetme e Rouge Khmer në Kamboxhia.

19. Kim Jong-një (djathtas) është më i riu i Kim Jong-il. Ai ishte arsimuar në fizikë në Universitetin Kim Il-sung dhe si një oficer të ushtrisë në Universitetin Ushtarak Kim Il-sung. Të dyja shkollat ​​kanë të njëjtin emër si gjyshi i tij.

20. Kim Jong-nam (djathtas) është djali i madh i Kim Jong-il (majtas), ish-lideri suprem i Koresë së Veriut.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here