Ballina Argetim Fotot spektakolare: Përpjekjet për mbijetesë të kaubojsve

Fotot spektakolare: Përpjekjet për mbijetesë të kaubojsve


Një traditë që po shkon drejt zhdukjes.

Ky set spektakolar fotosh tregon se si në disa zona të Amerikës, po bëhen përpjekje për të mbajtur gjallë traditën e kaubojsve.


Fotot janë bërë nga Jane Hilton dhe albumi titullohet “Kaubojsit në shekullin e 21-të”.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here