Video/ Duket si ‘Golf’ i zakonshëm, por ia kalon edhe ‘Bugatti-t’

Postuar më: 16 May 2017 16:27

Në një punëtori në Gjermanisë, makinës “Volkswagen Golf” i janë rritur kujfuqitë në gjithsej 1233 njësi duke ia mundësuar të lëvizë me shpejtësi marramendëse.

Pjesa e jashtme është 100 për qind origjinale, pa ia zëvendësuar ndonjë pjesë me plastikë apo metal me fibra alumini, për ta bërë më të lehtë.

Megjithëse duket sikur Golf i zakonshëm, më arritjen e 300 kilometrave në orë për kohëzgjatje shumë të shkurtër, ia mundëson tejkalimin edhe të Bugatti Chiron.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni lëvizjen e kësaj veture, si dhe shumë statistika për intervenimet që ia janë bërë nën kapak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *