Ballina Auto Video/ Duket si ‘Golf’ i zakonshëm, por ia kalon edhe ‘Bugatti-t’

Video/ Duket si ‘Golf’ i zakonshëm, por ia kalon edhe ‘Bugatti-t’


Në një punëtori në Gjermanisë, makinës “Volkswagen Golf” i janë rritur kujfuqitë në gjithsej 1233 njësi duke ia mundësuar të lëvizë me shpejtësi marramendëse.

Pjesa e jashtme është 100 për qind origjinale, pa ia zëvendësuar ndonjë pjesë me plastikë apo metal me fibra alumini, për ta bërë më të lehtë.


Megjithëse duket sikur Golf i zakonshëm, më arritjen e 300 kilometrave në orë për kohëzgjatje shumë të shkurtër, ia mundëson tejkalimin edhe të Bugatti Chiron.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni lëvizjen e kësaj veture, si dhe shumë statistika për intervenimet që ia janë bërë nën kapak.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here