‘Reali’ mposht ‘Celta Vigon’ dhe del në vendin e parë

Postuar më: 17 May 2017 23:16

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga.

Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll.

“Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo shënoi dy gola.

Nga një gol realizuan edhe Karim Benzema dhe Toni Kroos, ndërsa për vendësit shënoi John Guidetti.

Reali ka tani tri pikë më shumë se Barcelona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *