Ballina Sport ‘Reali’ mposht ‘Celta Vigon’ dhe del në vendin e parë

‘Reali’ mposht ‘Celta Vigon’ dhe del në vendin e parë


Real Madridi del në vendin e parë në La Liga.

Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll.


“Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo shënoi dy gola.

Nga një gol realizuan edhe Karim Benzema dhe Toni Kroos, ndërsa për vendësit shënoi John Guidetti.

Reali ka tani tri pikë më shumë se Barcelona.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here