“Më vrisni, më vrisni”: I droguari që shokoi botën

Postuar më: 20 May 2017 15:21

KUJDES: PAMJE TE RENDA

Kjo video tregon momentet kur një shofer i droguar me një drogë haluçinante, merr përpara kalimtarët në “Times Square” në Nju Jork.

26-vjecari Richard Rojas v rau një 18-vjeçare dhe plagosi të paktën 22 persona të tjerë gjatë momenteve të çmendurisë.

Mediat kanë publikuar fotot kur Rojas del nga makina dhe ulërin si i çmendur.

Ai iu tha policëve: “Më vrisni, duhet të më kishit vrarë”.

Rojas akuzohet për vrasje dhe tentativë vrasje.

Çmenduria e tij vjen në një moment kur në SHBA po diskutohet kaq shumë për epideminë e përdorimit të drogërave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *