Ballina Kryesore Juventus mposht Lazio-n 2:0, fiton Kupën e Italisë

Juventus mposht Lazio-n 2:0, fiton Kupën e Italisë


Juventus është fitues i Kupës së Italisë për 2016-2017.

Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”.


Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit.

Juve i hapë rrugë kështu synimit të madh, fitimit të tripletës.

Serien A e siguron me një fitore ndaj Crotones të shtunën, ndërsa tripleta kompletohet nëse Juve triumfon në mbrëmjen magjike të Kardifit, në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here