Ballina Argetim Autoblindat, ja si kanë qenë në fillim këto makina të frikshme lufte

Autoblindat, ja si kanë qenë në fillim këto makina të frikshme lufte


Autoblindat janë ndër makinat luftarake më të përdorura dhe më efikase, jo vetëm gjatë Luftës së II Botërore, por edhe gjatë luftërave moderne deri në ditët e sotme.

Në fotot e mëposhtme do ju sjellim disa prej makinave më të frikshme të përdorura sidomos gjatë Luftës së Dytë Botërore nga shtete si Gjermania, SHBA-të, Britania, Italia dhe Rusia.


Ajo që të bën më shumë përshtypje është teknologjia e lartë e përdorur, pasi këto automjet janë të pandalshme në çdo stinë dhe çdo rrugë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here