Aksident i rëndë te Ura e Dajlanit, bllokohet superstrada Tiranë-Durrës

Postuar më: 07 May 2017 17:50

Një aksident ka ndodhur para disa minutash në rrugën e plazhit në qytetin e Durrësit, ku dy makina janë përplasur me njëra tjetrën duke shkaktuar disa të plagosur.

Dy makinat u karamboluan rreth orës 17:30 tek Ura e Dajlanit në Durrës. Shkak për aksidentin mendohet se ka qenë shpejtësia me të cilin lëviznin një mjet tip “Mercedes Benz” dhe një tjetër “BMW”.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa mësohet se nga aksidenti janë plagosur 5 persona.

Të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë dhe janë transportuar për në spital. Policia ndodhet në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet paraprake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *