Ballina Aktualitet Kronika Shkodër, kanos me armë 26-vjeçaren

Shkodër, kanos me armë 26-vjeçaren


Policia e Shkodrës ka mundur të parandalojë një ngjarje të rëndë kriminale.

Motivi i pronësisë ka qënë shkaku i konfliktit mes M. J., 26 vjeçe dhe Alfred Jakaj, 35 vjeç në fshatin Lohë e Sipërme të Malësisë së Madhe.


Jakaj ka qëlluar tre herë me armë zjarri duke kanosur për jetën 26-vjeçaren.

Policia është nisur drejt vendngjarjes sapo ka marrë njoftimin duke bërë të mundur arrestimin e Jakajt dhe sekuestrimin e pushkës gjysëmautomatike.

Ndaj tij rëndojnë akuzat e kanosjes, prishja e qetësisë publike dhe armëmbajtje pa leje.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here