Ballina Aktualitet Politika Donald Lu hidhet sërish në aksion, takon deputeten e PD-së

Donald Lu hidhet sërish në aksion, takon deputeten e PD-së


Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu ka zhvilluar një takim me deputeten demokrate Majlinda Bregu, njëherësh Kryetare e Këshillit të Integrimit.

Pas takimit, Bregu ka pranuar se faktori ndërkombëtar është i shqetësuar për situatën politike në vend.


“Situata politike në vend është e tensionuar dhe për këtë faktori ndërkombëtar është i shqetësuar”­, ka thënë Bregu.

Ajo teksa pranon se ishte një takim pune ka sqaruar se takimi i paraprin vizitës në vendin tonë të negociatorit McAllister.

Bregu ka zhvilluar një takim para disa ditësh me McAllister dhe zyrtarë të tjerë europianë gjatë vizitës në Bruksel.

Ajo e ka parë vizitën e saj si një shenjë pozitive.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here