Ballina Aktualitet Politika Deputetja e PD shpërthen kundër Ramës: Vrave Vlorën time, ti mbjell vetëm...

Deputetja e PD shpërthen kundër Ramës: Vrave Vlorën time, ti mbjell vetëm fatkeqësi


Deputetja e Partisë Demokratike, Liljana Elmazi e përshkruan gjendjen në Shqipëri njëlloj siç përshkruan Shekspiri veprën gjakatare të Makbethit.

Tym, re të zeza, kufoma, gjak, mizori, është gjendja në të cilën ndodhet vendi e që sipas Elmazit fajtor është Rama.


Deputetja shkruan më tej se kryeministri është e keqja pa kufi, i lindur për të mbjellë të keqen. Ajo e akuzon se i vrau Vlorën.

Statusi i Elmazit

Sot, ti vrave Vloren time! Sot, ishte radha e qytetit tim per ‘tu gdhire e pergjakur,,,,cdo jave vrasje e tritol! Me ty ne krye, dita lind e pergjakur me ere kufomash dhe re lotesh! Sot, keshtu lindi ajo per vlonjatet e mi, se ti i vrave edhe sot, si cdo dite ne keto 4 vite ! Jete të reja humben sot ne Vlore! i vrave ti, arrogant i pareflektueshem, syveshur e syplasur qe po mbjell vetem fatkeqesi

U prehshin ne paqe aty lart, se ketu poshte, Rama i Zi nuk i le te jetojne! Ty, te pashpirtit cnjerezorit, nuk të prekin lotet e nenave qe vajtojne per jetet e keputura ne mes! Je dehur prej pushtetit të pamerituar, dhurate e krimit qe ende të mban ne kembe, duke i bere karshillek cdo sundimtari gjakatar! Kufomat, era dhe tymi i shkaterrimit qe po le pas, ia kalojne cdo lloj bombe të persosur. Thjesht, Ti je e keqja pakufi ! Ti , Rama i Zi , je i lindur per të mbjelle të keqen qe edhe djalli ne Toke do ta kishte zili. Nuk ndalesh ne mizorine tende ! Ti ke marre peng e po ekzekuton cdo enderr të shqiptareve Ndaj duhet larguar sa nuk e ka kthyer Shqiperine ne nje varreze ,ku te varros nje komb të tere mijera vjecar,me i vjetri ne Ballkan.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here