Ballina Argetim 5 gjëra që i zbuloni kur mbeteni beqarë pas moshës 30-vjeçare

5 gjëra që i zbuloni kur mbeteni beqarë pas moshës 30-vjeçare


Nëse e keni kaluar në lidhje, shumicën e kohës së jetës tuaj si të rritur, të qenit papritmas beqar apo beqareshë në vitet e 30-ta ose të 40-ta mund të ju vijë si shok, shkruan “The Independent”, transmeton “Klan Kosova”.

Por kjo periudhë mund të jetë koha e duhur që të bëni ndryshime në jetën tuaj, dhe nuk është gjë e keqe, pavarësisht asaj që shoqëria do të donte që ne ta besonim.


1.Keni më shumë para – të cilat mund t’i shpenzoni për veten.

2.Keni më shumë kohë – të cilën do t’ua shpenzonte partneri ose partnerja juaj në rast se do të ishit në lidhje.

3.Mund t’i rikonsideroni synimet në jetën tuaj

4.Mund ta përqafoni minimalizmin

5.Bëheni më të harmonishëm



SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here