Ballina Argetim U akuzua se vrau të atin? Ja se sap o ‘vuan’ sot...

U akuzua se vrau të atin? Ja se sap o ‘vuan’ sot Jurgen Kurti…


Të gjithë e mbajmë mend Jurgen Kurtin, të riun që u arrestua me akuzën për vrasjen e të atiti, por më pas u shpall i pafajshëm pasi fajin e morri përsipër daja i tij Leonard Ristani, një akt i kryer për vetëmbrojtje.

Pas kësaj ngjarje të ndodhur më 4 Prill 2016, Jurgeni është lakuar shpesh edhe për jetën luksoze që bënte. Ai merrej me bizneset e trashëguara nga familja, kryesisht me atë të pijeve alkoolike.


Ai pëlqente jetën luksoze dhe makinat e shtrenjta, që nuk ka nguruar t’i ndajë me miqtë në rrjetet sociale. Kurti është shfaqur shpesh herë me makinë të markave të  njohura si “Ferrari”, Bentley”, “Benz” etj.

Ndërsa në shoqërinë e të dashurës së tij ka vizituar vende nga më të ndryshme.

Çfarë bën tani Jurgeni?

Një nga djemtë më të famshëm të Tiranës vazhdon jetën e tij luksoze, udhëtimet në destinacione marramendëse, por nuk harron të bëjë edhe bamirësi. Vetëm pak kohë më parë ai bëri një gjest të tillë në shtëpinë e fëmijës në Durrës duke dhënë kontributin e tij.

Dashuria nuk mbetet pas për të. Ai vazhdon dashurinë 4-vjeçarë me Enxhin, një bukuroshe që e shoqëron në shumë postime dhe udhëtime atë, ende bashkë pas shumë sfidave. Nga fotot dhe dedikimet që i bëjnë njëri-tjetrit ata duken një çift kaq i ëmbël dhe frymëzues./intv/SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here