Ballina Sport Italia/ Dy mungesa të rëndësishme të premten përballë Shqipërisë

Italia/ Dy mungesa të rëndësishme të premten përballë Shqipërisë


Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ndeshjen me Shqipërinë pasi sipas tij “ata nuk janë në formë”, të cilët do të mungojnë po ashtu në miqësoren me Holandën.


“Do të na mungojnë Chiellini dhe Marchisio. Ata e dinë këtë shumë mirë. Ata kanë nevojë për kohë që të gjejnë formën e dikurshme”, deklaroi Ventura.

Ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë do të luhet të premten në Palermo në stadiumin “Renzo Barbera”, e cila zhvillohet nga ora 20:45.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here