Ballina Argetim Imazhet e papublikuara të Merylin Monro-së kur ajo ishte shtatzënë

Imazhet e papublikuara të Merylin Monro-së kur ajo ishte shtatzënë


Fotografitë e mëposhtme tregojnë për shtatzëninë e fshehur të një prej ikonave të kinemasë amerikane Merlin Monroe dhe ato publikohen për herë të parë.

Shkrepjet u bënë në 8 korrik të 1960, jashtë “Fox Studios” në New York, pasi Monroe kishte bërë përgatitjet e fundit për filmin “The Misfits: Fotot u bënë nga mikesha e saj e ngushtë, Frieda Hull, e cila zbuloi se ylli amerikan i kishte thënë se babai i fëmijës së saj ishte Yves Montand dhe jo i shoqi, Arthur Miller. Lidhja me Montand-in filloi kur nisën xhirimet e filmit “Let’s Make Love”.
SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here