Ballina Argetim Pamjet tronditëse: Ja autopsia e trupit të një obezeje

Pamjet tronditëse: Ja autopsia e trupit të një obezeje


KUJDES: PAMJE TE RENDA

Të gjithë e dimë se si duket një person obez nga jashtë.


Por të paktë janë ata që e dinë se si është trupi i një obezi nga brenda.

Një dokumentar i BBC ka filmuar një mjek teksa hap trupin e një gruaje 107 kg.

Pamjet janë tronditëse.

Trupi i saj është i mbushur me dhjamë vrasës.

Fotot janë të rënda dhe tregojnë se m’u poshtë lëkurës së saj ndodhet një shtresë dhjami kaq e trashë, sa duket sikur po pret një copë gjalpë.

Të gjitha organet e kufomës janë të rrethuara me dhjamë.

Kur mjekët hapën zemrën, zbuluan se ajo ishte sa dyfishi i përmasës që duhej të kishte normalisht dhe ishte shumë e butë.

Në fakt një zemër normale duhet të jetë një muskul i fortë.

Mushkëritë ishin të mbushura me një lëng të trashë.

Mëlçia e saj dukej sikur ishte truri, teksa ekipi i mjekut Giles Yeo thotë se gjithçka ishte thjesht shumë e yndyrshme kudo.

Gruaja kishte ndërruar jetë për shkak të problemeve me zemrën.

Ajo ishte rreth 60 vjeç.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here