Ballina Dikur Një herë ra borë në Tiranë dhe vdiq zyrtari i lartë… ja...

Një herë ra borë në Tiranë dhe vdiq zyrtari i lartë… ja kush ishte


Bora vitit 1985 do të mbahet mend gjatë, për sasinë, shtrirjen në territor dhe kohëzgjatjen e saj.

Ndoshta ishte pranvera më e vonuar në Shqipëri.


Një pranverë që filloi të vijë në fillim të Prillit, por që në Tiranë rastisi me një ngjarje shumë të rëndësishme politike.

Bash në ditët kur Shqipëria po çlirohej nga bora, vendi u çlirua edhe nga tirani. Më 11 Prill të atij viti të acartë vdiq Enver Hoxha.

Ishte një nga dimrat kur Tirana mbulohej me dëborë.SHPËRNDAJE

3 KOMENTET

  1. Shpresojme te çlirohet ai populle nafatkeqesia qe e ka zene pra nga 1985 eshte rasti me fatekeq qe ka pare ai popull keto kater vjete qe s’po dine te mbarojn.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here