Ballina Aktualitet Mapo- Edu Moti i keq dhe gripi/ Shtyhet mësimi, shkollat mbyllur dhe një javë...

Moti i keq dhe gripi/ Shtyhet mësimi, shkollat mbyllur dhe një javë tjetër


shtyhet-mesimi-630x340Gripi dhe i ftohti i madh pezullojnë zhvillimin normal të mësimit edhe për një javë tjetër. Burime nga Ministria e Arismit bëjnë të ditur për “Vizion Plus” se, ky vendim do të zbatohet për çerdhet, kopshtet, shkollat dhe univeristetet.

Po ashtu, do të jetë pushim edhe për njërin nga prindërit e fëmijës së mitur, që punon në administratë.


Një ditë më parë ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja, tha se, po shqyrtohet mundësia që shkollat e kopshtet të qëndrojnë edhe një javë tjetër të mbyllura, për shkak të situatës së krijuar nga epidemia e gripit dhe i ftohti i acartë që ka goditur vendin./Vizion Plus/SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here