Ballina Kryesore Fotoalbumi: Shkëlzen Dolli i zë vendin Edi Ramës

Fotoalbumi: Shkëlzen Dolli i zë vendin Edi Ramës

I shumëpritur, por edhe i shumëdebatuar.

Koncerti i Ansamblit Filarmonik të Vienës në Tiranë ka shkaktuar debat në rrjetet sociale, por të pranishmit dhe ata që e kanë ndjekur në TV thonë se ishte diçka që duhej shijuar.

Vetë kryeministri Edi Rama, që ishte në sallë, ka postuar një fotoalbum nga ajo mbrëmje.

Anëtarët e Ansamblit Filarmonik të Vienës ishin edhe në zyrën e kryeministrit dhe në sallën e mbledhjeve të qeverisë.

“Mirenjohje Shkelzen Dollit dhe Ansamblit Filarmonik te Vienes per mbremjen fantastike qe i dhuruan Shqiperise, Kosoves e gjjthe shqiptareve kudo, permes Koncertit te Vienes ne Tirane qe mori ngjyra te veçanta fale gjetjes se bukur te qelesheve, rakise dhe dollise se ngritur nga instrumentistet vieneze ne gjuhen shqipe: GEZUAR VITIN E RI”, shkruan Rama në FB.

SHPËRNDAJE

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here