Çpo bën Erioni majë këtij mjeti? …dhe një rrugë e re në Tiranë

Postuar më: 02 December 2016 21:34

Tiranës së madhe dhe zonave të saj periferike tashmë do t’i shtohet edhe një rrugë e re brenda standardeve normale rrugore. Kjo rrugë do të lidhë qytezën e Kërrabës me autostradën Tiranë-Elbasan, rrugë e cila deri tani ka qenë tejet e amortizuar dhe në të nuk ishte vënë doirë prej 60 vitesh.

Punimet e kësaj rruge të re i ka inspektuar nga afër vetë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili përveç kantierit të rrugës nuk ka lënë pa vizituar as banorët e Kërrabës.

“Nuk do pres fundin e mandatit të mbaj premtimet! Ndërhyjmë në rrugën që është kordon jete për mijëra banorë 🚧”,- ka shkruar kryebashkiaku Veliaj në një status në profilin e tij në Facebook.

Ai krahas njoftimit për nisjen e punimeve në këtë rrugë të re, nuk ka lënë pa publikuar edhe një foto-galeri mjaftë interesante të zonës së Kërrabës, si dhe disa foto pikante…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *