Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë

Postuar më: 02 December 2016 22:44

auto_screenshot_31480618323-1Një aksident ka ndodhur në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar me një anije kozmike të Rusisë.

Sipas NASA-s, anija kozmike pa pilot u rrëzua në Tokë dhe u përplas në Siberi.

Anija që mbante karburant raketash e oksigjen, ishte parashikuar të mbërrinte të shtunën në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor pasi ishte nisur nga një bazë ruse në Kazakistan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *