Ballina Argetim Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë

Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë


auto_screenshot_31480618323-1Një aksident ka ndodhur në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar me një anije kozmike të Rusisë.

Sipas NASA-s, anija kozmike pa pilot u rrëzua në Tokë dhe u përplas në Siberi.


Anija që mbante karburant raketash e oksigjen, ishte parashikuar të mbërrinte të shtunën në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor pasi ishte nisur nga një bazë ruse në Kazakistan.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here