Ballina Argetim Denoncimi i AKIP: Shihni ndotjen që shkaktojnë fabrikat e riciklimit të plehrave

Denoncimi i AKIP: Shihni ndotjen që shkaktojnë fabrikat e riciklimit të plehrave


Aleanca Kundër Importit të Plehrave publikoi disa foto për të treguar nivelin e ndotjes nga riciklimi i plehrave. “Kjo eshte pamja e fshatit Vrion ne Sarande, ku ndodhet nje fabrike plastmasi.

Dhe ky eshte tymi qe del nga djegia. Nxirrini vete konkluzionet e broçkullave qe thote Shalsi dhe Kryeministri ne lidhje me mos rrezikshmerine e ndotjes nga fabrikat e riciklimit”.


Mazhoranca thotë se, janë vetëm 4 mbetje, por sipas AKIP dhjetëra të tjera janë të padeklaruara.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here