Ballina Aktualitet “Hiqe burkinin”, policia franceze detyron gruan myslimane të zhvishet

“Hiqe burkinin”, policia franceze detyron gruan myslimane të zhvishet


Urdhëri për t’i ndaluar burkinit në Francë rrezikon të kthehet në një problem të madh, sikurse u pa sot kur disa policë të armatosur me spraj me piper dhe shkopinj gome marshuan në një plazh dhe urdhëruan një grua që të zhvishej.

Katër policë trupëmëdhenj iu drejtuan një rguaje në moshë të mesme, e cila po merrte qetësisht rreze dielli në plazhin e Nicës Promenade des Anglais – jo shumë larg skenës së terrorit në Ditën e bastijës – dhe qëndruan duke parë teksa ajo hiqte veshjen myslimane e cila ruan nderin e saj.


Mësohet se gruaja u parlajmërua që të mos e veshi më rrobën e saj dhe mori një gjobë për shkeljen administrative.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here