Foto/ Australi, peshkaqeni i bardhë kërcen mbi ujë pak metra larg serfistit

Postuar më: 08 June 2016 15:57

350B69E500000578-3630842-Surfer_Daniel_Caban_20_had_been_paddling_about_50_metres_out_at_-m-7_1465373827018-1Fotografitë kanë kapur një skenë të pabesueshme: Një peshkaqen të madh të bardhë që kërcen në ajër vetëm pak metra larg një serfisti të përhumbur, që as e kishte idenë se ai ishte vetëm 50 m larg.

Sërfisti Daniel Caban, 20 vjeç, vërtitej në Swansea Heads në New South Wales kur fotografi Nathan McLaren, 33 vjeç, bënte foto që nga bregu.

Por e marta pasdite qe spektakolare kur një super-peshkaqen i bardhë 3.5 m i gjatë kërceu mbi oqean fare afër sërfistit dhe ai as që e kishte mendjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *