Ballina Aktualitet Video/Forcat speciale të ushtrisë, ja “Navy Seals”-at shqiptarë në aksion

Video/Forcat speciale të ushtrisë, ja “Navy Seals”-at shqiptarë në aksion


sealsShqipëria ka vite tashmë që është anëtarë e NATO-s, aleanca më e madhe ushtarake në botë.

Për rrjedhojë, ushtria shqiptare ndër vite, ka bërë përpjekje për t’u modernizuar si dhe për të qenë në lartësinë e sfidave të kohës.


Forcat e Armatosura të Shqipërisë shërbejnë në misione paqeruatjëse, në Bosnje, Irak dhe Afganistan.

Ato janë gjithashtu pjesë e koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të, në luftën kundër Isis.

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli publikoi një spot sot të bërë gjatë një stërvitjeje të forcave speciale të ushtrisë.

“vetëm 48 sekonda që na bëjnë sadopak krenarë për këta djem”, – shkruante ajo në Fb.

Forcat Speciale shqiptare

Nëse klipi i parë ishte i shkurtër për të përshkruar Forcat Speciale shqiptare, kapeni edhe këtë tjetrin; vetëm 48 sekonda që na bëjnë sadopak krenarë për këta djem.© INtv Albania

Opublikowany przez Mimi Kodheli na 8 maja 2016SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here