Ballina Kryesore Delegati gjerman: Shqipëri me dy fytyra, të rinj me makina luksi

Delegati gjerman: Shqipëri me dy fytyra, të rinj me makina luksi


makinatNë Asamblenë Parlamentare të NATO-s në Tiranë, një hapësirë iu kushtua edhe zhvillimit ekonomik në vend.

Përfaqësuesi i Gjermanisë tha se i kishte rënë në sy hendeku i zhvillimit.


“Pasha një Shqipëri me dy fytyra.

Pashë të rinj me makina të shtrenjta.

Çfarë bën qeveria që përqendrimi i pasurisë të mos jetë në pak duar?

Çfarë bën qeveria për të formalizuar ekonominë?”, tha ai.

Ministrja e Ekonomisë, Ilva Ikonomi, tha se qeveria e di se vendi ka pabarazi, ndërsa theksoi se ka projekte për të zbutur këtë hendek.SHPËRNDAJE

1 Koment

  1. Shqiptari ha buke e djathe,mund te mos kete breke te ndrohet,mundet qe shtepia ti mbaje ere bageti,por makinen e do te shtrenjte sepse ai ka ndjenjen e mburjes.Shqiptari ecen me makinen e shtrenjte(ne fakt nuk eshte kaq e shtrenjte sa mendojne te huajt,se eshte makine e Vjedhur dhe shitet lire si cdo gje e vjedhur) dhe shikon nga xhamat majtas e djathtas nese e shikojne te tjeret.Mund te vije dhjetra here rrotull ne te njejten rruge te populluar nga ndjenja e mburjes.Ne kemi disa veti qe cudisim boten,e cila nuk I ka ose I ka patur shekuj me pare.Prandaj jemi jashte kohe ne shume gjera nga ai me me pozite deri tek me I ulti,ne reshti min me vendet e tjera jemi jo vetem mbrapa,por edhe anash.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here