Ballina Kryesore Protesta e grave të PD, Majlinda Bregu: Sa mirë që nuk isha!

Protesta e grave të PD, Majlinda Bregu: Sa mirë që nuk isha!


majlinda breguShumëkujt i kanë bërë përshtypje komentet e kryeministrit Edi Rama në seancën e shkuar ndaj deputeteve femra të PD.

Kjo nuk është hera e parë që ai lëshon fyerje me ngjyrime seksiste.


Por po ashtu shumëkujt i ka bërë përshtypje gjuha e përdorur nga protestueset femra të PD përpara Kryeministrisë.

Deputetes demokrate, Majlinda Bregu, nuk i kanë pëlqyer ato që dëgjoi në protestën e grave të Partisë Demokratike, kundër Edi Ramës.

“Isha në një angazhim tjetër e më keqardhje m’u desh të mungoj, por ashtu si shkoi, ndihem më mirë që nuk isha dhe do t’u kërkoj kolegeve të mia të ulemi dhe të flasim seriozisht për atë që na takon të bëjmë seriozisht”, tha Bregu për Panoramën.

Gratë demokrate protestuan para kryeministrisë, pas fjalëve fyese që i drejtoi kryeministri në parlament.

Albina Deda iu drejtua kryeministrit me këto fjalë gjatë protestës: “Po të kujtoj që si halabak, gënjeshtar dhe frikacak që je, në mënyrë që ta dish mirë që nuk ke të bësh me ato dashnoret kolektive që ke atje në bordellon tënde socialiste, por ke të bësh me një zonjë dhe një malësore, një njeri që gjithçka e ka arritur mes vështirësish e pamundësish”.SHPËRNDAJE

3 KOMENTET

  1. Majlinda Bregu,nuk mund te jete si ato gra te skandalizuara,te shemtuara.Bregu ka respektin e shume demokrateve,se eshte nje deputete e rregullt,dhe nje zonje me personalitete e me kulture.Ajo vjen nga nje qytet me kulture,ku kane lindur njerez te medhenj te kultures,te penes dhe te punes.Bravo.respekt.Ajo nuk mund te jete si ato gra qe shiten e blihen per te dale ne proteste e te shpalosin gjithe negativitetin e tyre te ndyre.Me çfare te drejte ofendojne ato grate e ps-ste,duke i quajtur burdello te Edi Rames. A kane te drejte grate ps-te te ngrihen ne proteste? Grate e pd-ke u ngriten per gjoja Edi Rama paska ofenduar deputeten Deda injoranten,qe nuk eshte fare e vertet,por insinuata te tyre.Turp per ato gra zhgarravina, qe meritojne ofendimet me te medha.piset.

  2. Me nane e moter filuan me shajt ato gra ne proteste. Cili eshte faji i grave demokrate se grate socialiste jane ku.va? Vetem ne demokratet jena te ndershme. Ne edhe burrit tone ja japim me komande. PANTOLLA HIQ!
    Ne se ndyjme gojen kurre me fjale te pista. Jena me shkoll dhe edukate,

  3. Turp i madh,grate demokrate i pergjigjen arogances me arogance.atehere pse protestoni ne se jeni njelloj.Grate 9pa dallim) duhet te bashkohen kunder dhunes se burrave ,dhe jo te imitojne dhunen verbale te burrave.u turperuat me ate qe bete ,bile me shume se Rama.me vjen shume mire qe majlinda u distancua.Duhet te distancohen te gjitha Majlindat

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here