Doktori i prek gjoksin, spektatorët protestojnë

Postuar më: 08 Maj 2015 18:13

proxyIshte ora 11 e mëngjesit kur anglezët ndezën televizorin dhe panë një grua me gjoksin jashtë.

Programi “This Morning” i kushtoi një pjesë të shfaqjes së saj mësimit të vetëprekjes, i domosdoshëm për parandalimin e kancerit të gjirit.

Atë e kreu doktor Chris Steele, 69 vjeç, të cilit iu bënë shumë pyetje nga prezantuesja Amanda Holden.

Por shumë spektatorë nuk e pëlqyen skeçin dhe protestuan kundër lakuriqësisë.

Edhe në rrtej pati shumë kritika për orarin kur u transmetua dhe për faktin që mjeku ishte mashkull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>