Shëndeti

16 ushqimet që po ju vrasin ngadalë


               Publikuar në : 11:57 - 25/05/18 |
mapo.al

A e dini se ka ushqime që i konsumoni çdo ditë dhe që po ju vrasin ngadalë?


Shumica prej nesh kanë një numër të këtyre ushqimeve në menunë e përditshme, por nëse i kombinoni të gjitha këto, do të merrni një kombinim vdekjeprurës dhe ju duhet të filloni të bëni ndryshime në dietën tuaj.

Pra, analizoni atë që hani dhe filloni të bëni zgjedhjet e duhura që sot.

Disa nga këto ushqime çojnë në presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë, sëmundje të zemrës, diabet, madje edhe kancer. Të mos harrojmë obezitetin dhe gjithë ankthin dhe depresionin që mund të vijë me të.

Këtu është lista e 16 ushqimeve që po ju vrasin ngadalë.

<
>
alkool-1 canned-tomatoes cerialei (1) cerialei cola-soda-glass-ice-drink dolcificanti-quali-sono fastfude grano-perciasacchi hotdog late mantequilla-o-margarina-a papate perche-usare-troppo-sale- sale saleme succhi wiohete ZUCCHERO-COP


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas