ShowBiz

15 mijë dollarë për postim! Njihuni me milioneret e Instagram-it
               Publikuar në : 21:04 - 12/11/17 |
mapo.al

Duke pasur blogun tuaj dikur ishte një mënyrë për të rritur vetëbesimin. Por sot modelet supermodele kanë llogari me mijëra ndjekës, dhe ata dinë të konvertojnë “Like” në dollarë.


Ne kemi mbledhur 10 llogaritë popullore Instagram që sjellin miliona për pronarët e tyre të cilët dinë se si të kthehet një hobi në një karrierë me pagë të lartë, përcjell albeu.com.

Danielle Bernstein

Projektuesja 25-vjeçare Danielle Bernstein u bë e famshëme kur ajo filloi blogun e saj Ne Wore What. Ditari i saj shpejt u bë popullor, ashtu si edhe llogaria e saj në Instagram. Tani, me 1.7 milionë ndjekës në Instagram, ajo është bërë një nga modelet më të famshme të modës. Megjithëse ajo urren për të folur për paratë, ajo fiton pothuajse 15,000 dollarë për postim.

Chiara Ferragni

Blogerja itliane Chiara Ferragni, ka qenë në krye për pothuajse 9 vjet. Sot, llogaria e saj ka pothuajse 10 milion ndjekës, dhe secili postim i sponsorizuar sjell për Chiaran mijëra dollarë. Të ardhurat e saj vjetore janë rreth 8 milionë dollarë.

Wendy Nguyen

Wendy u diplomua për psikologji, dhe është bërë një bloger shumë e njohur në Tëitter, Facebook dhe YouTube. Videoja e saj me titull “25 mënyra për të veshur shaminë” në 4,5 minuta shkoi viralisht dhe është parë mbi 25 milionë herë. Llogaria e saj Instagram ka rreth 1 milion ndjekës. Edhe pse nuk ka shumë të dhëna për të ardhurat e saj vjetore, ekspertët thonë se mund të arrijë në 1 milion dollarë.

Bryanboy

Bryanboy është ndoshta personi më i paqartë në botën e modës në këtë moment. Blogeri 24-vjeçar Filipine filloi me postimet e udhëtimit dhe më pas e ktheu vëmendjen ndaj modës. Postimet e tij qesharake dhe të mençura tërhoqën mijëra pasues pothuajse menjëherë. Bryanboy është i famshëm për veshjet e tij të ndryshme dhe ekstravagante. Shumë dizajnerë të njohur të modës janë miq me blogerin.

Aimee Song

Blogerja kaliforniane dhe dizajnerja e brendshme e Aimee zotëron një blog të quajtur Song of Style. Ajo e publikoi falas punën e saj, por kur ajo u bë e famshme ajo vendosi t’i kthente idetë e saj në fatura të dollarit. Aimee punon me dizajnerë me famë botërore, dhe Instagram saj frymëzues me 4.6 milionë ndjekës i sjell asaj shumë para.

Antoinette Kulas

Antoinette është një nga blogerët më të suksesshëm në Australi. 3 vjet më parë, ajo postoi fotot e saj vetëm për argëtim, por sot llogaria e saj në Instagram ka goditur 1 milion pasues. Blogerja ka kontrata me markat më të mira të modës dhe po përgatitet të krijojë linjën e saj të veshjeve.

Julie Sariñana

Julie Sariñana filloi me një blog jashtëzakonisht popullor të quajtur Sinqerisht Jules, dhe është lexuar nga mijëra njerëz çdo ditë. Në llogarinë e saj Instagram, ajo promovon rroba dhe aksesorë projektuesi për 4.6 milionë ndjekësit e saj. Nuk është çudi që me çdo post të sponsorizuar ajo fiton pothuajse 150,000 dollarë.

Viki Odintcova

Viki Odintçova nga Shën Petersburg është një modele me agjencinë ruse Mavrin Models. Fotot e saj provokuese tërheqin shumë vëmendje dhe shpesh mund të shihen në mbulesat e revistave të të rriturve. Viki reklamon rrobat, mbathjen, produktet e humbjes së peshës dhe objektet e fitnesit.

Amra Olevi?

Amra Olevi? është një nga artistet më të njohura të kozmetikës në Instagram sot. Nëse jeni një nga 5.5 milion njerëz që ndjekin Amran, ju mund të shihni fotot e saj të përditshme të kozmetikës. Studio Anastasia ka linjën e vet të prodhimeve të ballit, dhe ajo po përgatitet të lançojë gamën e saj të hijes së syve.

Jessica Stein

Llogaria Instagram e Jessica Stein do të marrë frymën tuaj larg me siguri. Blogeri 23-vjeçar ka vizituar tashmë 27 vende dhe 229 të tjerë janë në rrugë. Ajo i përqesh 2.7 milion pasuesit e saj me pamje të mrekullueshme të vendpushimeve dhe shënimeve të shkurtra për udhëtimet e saj.loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas