ShowBiz

13 fakte të VIP-ave që s’keni për t’i besuar!


               Publikuar në : 17:15 - 18/06/18 |
mapo.al

E dinit që James Lipton ka qenë tutor në Francë? Pas shoqërimit me një prostitutë në Paris, ai u bë tutor duke thënë këtë për atë vit të jetës së tij: “Unë bëra një biznes të zhurmshëm dhe isha në gjendje të jetoja për një vit. Mekët francezë nuk i shfrytëzonin grate por i përfaqësonin ato si agjentë, dhe morën pjesën e tyre. Ishte një vit i shkëlqyer i jetës sime.”.


Filmi i parë i Sylvester Stallone-s ishte një film porno i quajtur Party at Kitty and Stud’s. Rocky është një yll pornoje. Filmi është publikuar në 1970 dhe ishte filmi i tij i parë.

Christopher Walken në moshën 15 vjeçare ka udhëtuar me një cirk ku ka punuar si zbutës luanësh.

Steve Buscemi në fillimet e tij ka punuar si zjarrfikës në New York City.

Para se të drejtonte një shfaqje televizive Jerry Springer ishte Kryebashkiaku i Cincinnati!

Dolph Lundgreen ka mbaruar masterin për inxhinieri kimike dhe fitoi një bursë të Fulbright për të studiuar në MIT.

Natalie Portman ka publikuar për dy gazeta shkencore.

Danica McKellar është matematiciene dhe ekziston një teoremë që mban emrin e saj. Quhet teorema McKellar-Winn.

Elton  John në të vërtetë nuk quhet Elton John por……Reginald Dwight.

Emri i Vin Diesel është një anagram që do të thotë “ I END LIVES”

Emri i vërtetë i Marilyn Manson është Brian.

Tom Hanks është kushëri i tretë, pas katër brezash, me Abraham Lincoln.

Gjatë luftës së dytë botërore Audrey Hepburne ishte korriere për luftëtarët e rezistencës së Hollandës.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas