Kryesore

​Ja kabineti i Qeverisë Mustafa


               Publikuar në : 19:33 - 07/12/14 |
mapo.al

isa mustafaQeveria e ardhshme e Kosovës do të udhëhiqet nga Isa Mustafa.


Zëvendëskryeministra do të jenë Hashim Thaçi, Muhamet Mustafa dhe Edita Tahiri.

Ndërkaq kryeministri i deritanishëm Hashim Thaçi, do ta ketë postin e Ministrit të Jashtëm.

Kryetar i parlamentit pritet të jetë Kadri Veseli.

Ministrinë e Punëve të Brendshme mund ta drejtojë Haki Demolli, ndërkaq atë të Shëndetësisë, Teuta Sahatqija, raporton Zëri.

 CLOSE
CLOSE
Pas