Poshtë perçeve dhe prapa portave të ‘haremit’, si është jeta e vërtetë e grave të arabëve…
Kush është Enxhi, punonjësja seksi e ministrisë… që po bën namin në Instagram
Nuk e kishit parë? Shfaqet për herët të parë trashëgimtarja e ‘TV Klan’
Ups! Nuk janë ashtu siç duken… shikoji edhe një herë
Romanovët/ Foto të rralla të Carit të fundit të Rusisë dhe familjes së tij… para se të zhdukeshin nga bolshevikët
Aksident në Shkodër/ Makina përplas për vdekje këmbësorin në Vaun e Dejës
Uouuu! Skandal me fotot provokuese të mësueseve që shpërndahen online… ‘thyet’ rrjeti
Do gajaseni… me gabimet qesharake që kanë ndodhur në ‘perlat’ e kinematografisë botërore
Thika, bomba, automatikë… sendet që ‘peshkojnë’ amatorët në lumenjtë britanikë
Terror në Elbasan/ Qëllohet me armë në ajër nga një automjet, nuk ka të lënduar…
Çfarë po ndodh tani në Tiranë te ‘Nënë Tereza’? Helikopterë, Humer-a, dhe mjete luftarake mbushin sheshin…
‘Surprizat’ e motit nisin nga nesër… ja çfarë do të ndodhë me temperaturat dhe kohën
PD nxjerr videon: Si ka mashtruar dhe betonizuar Tiranën Veliaj
Edhe sa do të rritet çmimi? Koncesioni i pompave të karburantit, propozimi i pakërkuar i kompanisë që në 2016-ën
Operacioni i Policisë shqiptare, jehonë deri në Belgjikë, por… truri i grupit ‘Bajri’ në arrati

Nuk e kishit parë? Shfaqet për herët të parë trashëgimtarja e ‘TV Klan’

E quajnë Emi Frangaj dhe ka preferuar gjithmonë të qëndrojë larg vëmendjes së mediave. Ajo është e bija e Aleksandër Frangajt, pronarit të …

Thellohet konflikti, Izraeli paralajmëron për shembjen e shtëpive të palestinezëve

Izraeli ka njoftuar banorët e një fshati në Bregun Perëndimor se ata kanë afat deri me 1 tetor për të …

Identifikohet personi që qëlloi me armë në Elbasan, shpallet në kërkim

Policia ka identifikuar autorin që qëlloi brumjen e sotme me pistoletë në lagjen Fushë-Mbret në Elbasan. Sipas policisë autori ka …

Aksident në Shkodër/ Makina përplas për vdekje këmbësorin në Vaun e Dejës

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësor. Ngjarja …

Në “sitë” të gjitha farmacitë, kontrolle për ilaçe kontrabandë dhe dhënien pa recetë

Ilaçet kontrabandë, xhiroja e të cilave shkon deri në 5 milioë euro ne vit, por edhe për ato që shiten …

Terror në Elbasan/ Qëllohet me armë në ajër nga një automjet, nuk ka të lënduar…

Mbrëmjen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Fushë-Mbret …

Çfarë po ndodh tani në Tiranë te ‘Nënë Tereza’? Helikopterë, Humer-a, dhe mjete luftarake mbushin sheshin…

Helikopterë dhe mjete të shumta luftarake kanë zbarkuar në këto momente në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Sheshi është rrethuar …

Incidenti sot në Telebingon Shqiptare, Ardit Gjebrea detyrohet të bëjë veprime të paparashikuara…

Spektakli “E diela Shqiptare” nuk ka filluar ende dhe madje ende nuk dihet se kur do të fillojë, pasi studiot …

‘Surprizat’ e motit nisin nga nesër… ja çfarë do të ndodhë me temperaturat dhe kohën

Nga nesër do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në …

Operacioni policor në Shkodër, PD: Pse heshtin Rama e Bushati për “Bajrajt”!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ka kërkuar sërish Ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, t’i përgjigjet pyetjes se çfarë …

Po pyesnit se ku u ‘zhduk’ Rudina Xhunga? Ja ekrani ku do ta ndiqni nga tetori…

Rudina Xhunga, gazetarja dhe shkrimtarja e njohur shqiptare, prej tetorit do t’i bashkohet grupit më ndikues mediatik, në vend. Rudina …

PD nxjerr videon: Si ka mashtruar dhe betonizuar Tiranën Veliaj

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, nëpërmjet një videoje tregon fakte që sipas saj “nxjerrin mashtrues” kryetarin e Bashkisë së …

Rezoluta e KiE për pronat, Gjonaj: Vendimi, përgjigje për retorikën e opozitës

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar mbi rezolutën e miratuar nga Komiteti …

NJOFTIME

SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

Diploarkiva / Kur Shqipëria përpiqej të konsolidonte arsimin shqiptar

Në kuadër të nisjes së vitit të ri shkollor, Fondi Arkivor Online i #MEPJ sjell në vëmendje përpjekjet që u …

Reportazhi prekës: Përtej portës së dhimbjeve

Nga Luljeta Progni, Kujto.al Kur hodha hapin e parë sapo u hap porta e kampit të Tepelenës, një ndjesi shumë …

Enver Hoxha në 1948, si i zhyti në kënetë 2500 të burgosur politikë me punë të detyruar

Kujtimet e Beqir Ajazit: Hoxha e kishte parë me leverdi të madhe, sepse në vend të mekanizmave të sofistikuara të …

Harta e vitit 1870: ‘Britania i kthen shpinën një Europe kaotike’

Harta satirike e vitit 1870 tregon një Europë në krizë, të përçarë e me tensione që në korrik të atij …

Video/ Pamjet e rralla, si dukej qendra e Tiranës në mes të viteve ‘30

Pamjet i përkasin qendrës së Tiranës në mes të viteve 1930. “Banka e Shtetit është në ndërtim e sipër, djathtas …

Video për të mos u humbur: Ja qendra e Tiranës në mes të viteve 1930

Nga Ilir Ikonomi Ja Qendra e Tiranës në mes të viteve 1930 Banka e Shtetit është në ndërtim e sipër, …

Si lindi mafia në Siçili… si limonët sollën themelimin e ‘Cosa Nostra’-s

Nga Ola Olsson Mafia siçiliane është ndoshta sot organizata më e famshme kriminale në botë. Ajo njihet se ekziston të …

SPORT

Erdhi momenti, Alegri vendos për dyshen Ronaldo-Dibala nga minuta e parë

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, ka menduar që në ndeshjen e sotme me Frozinone, të hedhë në fushë nga minuta …

Napoli mposht Torinon dhe kap Juventusin

Napoli ka siguruar 3 pikë tejet të rëndësishme në një transfertë shumë të vështirë si ajo e Torinos. Skuadra e …

Sulmuesi i Kombëtares dëmton rëndë kundërshtarin, shpërthen stadiumi: Vrasës!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj ka qenë protagonist absolut në Spanjë në ndeshjen që skuadra e tij, Albasete fitoi …

Efekti Ronaldo, çmimi i biletave del jashtë parashikimeve

Efekti Ronaldo për të cilin është folur shumë në verë, dhe për të cilin do të vijohet të flitet, tani …

Juventus interesohet për mesfushorin e Bayern

Juventus po planifikon një lëvizje për mesfushorin e Bayern Munchen, Renato Sanches. Portugezi u bashkua me kampionët e Gjermanisë në …

Tradhton njëkohësisht Shqipërinë e Kosovën, Kastrati: Dua Kroacinë se është më e fortë

Një talent shqiptar është gati t’i kthejë shpinën njëkohësisht si Shqipërisë, ashtu edhe Kosovës. Lirim Kastrati është bërë gati të …

Juventus merr lajmin e keq, Daglas Kosta 1 muaj larg fushave

Daglas Kosta, mesfushori bardhezi, që doli i dëmtuar në ndeshjen e të mërkurës ndaj “Valencias” do të duhet të rrijë …

SHËNDET

Ja çfarë duhet të bëni nëse ju rriten thonjtë nën lëkurë

Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo …

Si t’i zgjasni dhe shpeshtoni flokët brenda muajit

Herë pas here ne kërkojmë mënyra për të pasur flokë të gjata me shkëlqim. Në fund të fundit, flokët janë …

Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit

Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në …

Pija “magjike” që kthen flokët e thinjura në ngjyrë natyrale

Flokët e thinjur në një periudhë të caktuar të jetës janë dhe më të dukshmet dhe të pranishme te të …

Trajtimi 3 ditor me vaj ekstra të virgjër ulliri për pastrimin e mëlçisë nga helmet

Sëmundjet që prekin mëlçinë po kthehen në një shqetësim madhor në mbarë globin. Miliona njerëz vuajnë nga këto sëmundje, disa …

Nëse sëmuresh në Shqipëri vdes! Peripecitë e një të sëmuri me hemofili

“Fiks Fare” sjell në vëmendje vështirësitë dhe sorollatjen që i duhet një të sëmuri me hemofili për të marrë mjekimin …

A rrezikohet shëndeti ynë nga cilësia e vajit të ullirit?

Nuk është gjithmonë e lehtë që të dallosh një vaj ulliri ekstra të virgjër nga një tjetër normal ose me …

Media

Njihuni me Emi Frangaj, trashëgimtaren e KLAN

E gjatë, me flokët plot shkëlqim natyral, të palyer, me truk të lehtë, Emi Frangaj u shfaq për herë të …

Arjan Çani tregon se me cilën moderatore do të zgjidhte të drejtonte ‘Zonë e lirë’…

Nuk është edhe aq e thjeshtë. Për Çanin, jo e jo. Për kaq shumë vite sa ka në ekran, vështirë …

Video/ Ups! Gazetarja harron që tavolina është prej xhami, hap këmbët dhe… tregon ‘zogun’

Gazetarja televizive italiane në “TG 5”, ishe ulur para një tavoline qelqi dhe këtë fakt e kishte harruar krejtësisht. Po …

“Bythëlëpirëse”, gazetarja brenda avionit të Ramës tregon durim derri

Ditën e sotme kreu i qeverisë, Edi Rama, u dhuroi një udhëtim për në Turqi me avionin e AirAlbania disa …

‘Lasgushi’ fluturon me gazetarët në Stamboll, nga tetori nisin udhëtimet për qytetarët

“Lasgushi”, avioni i parë i “Air Albania”, është ngritur sërish ditën e sotme nga aeroporti i Rinasit drejt Stambollit. Pas …

“Mjekët i dhanë vetëm 6 muaj jetë, por ai jetoi edhe 4 vite të tjera”. Gazetarja rrëfen humbjen e babait

Vetëm një muaj më parë gazetarja e njohur Anila Basha humbi babain. Sot ajo sëbashku me nënën e saj Eftali …

Gazetarët do fluturojnë me Air Albania për në Stamboll, Denar Biba: Pse bëni si pabuksa

Pas fluturimit të parë me nxënës të ekselencës, Air Albania fluturimin e dytë të tij do ia kushtojë gazetarëve dhe …

TEKNOLOGJI

Pesë arsye pse celulari juaj nxehet. Si ta rregulloni

Ju ndodh që të celulari juaj të fiket papritmas gjatë kohës që ju e përdorni? Po të merrni celularin tuaj …

Facebook merr vendimin, nuk do të ndihmojë më fushatat elektorale

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, …

Një lajm i keq për të gjithë përdoruesit e smartfonëve, ky shërbim… do të ndalojë së punuari

Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit përsa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa …

Është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone!

Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar përgatitjet …

11 gjëra që duhet të fshini menjëherë nga Facebook

Me mbi 1.49 miliardë përdorues, Facebook është një prej rrjeteve sociale më me influencë në botë. Por përballë një rrjeti …

Facebook, jo më ndihmë për personelin e fushatave zgjedhore

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se nuk do të dërgojë më punëtorë në zyret ku punohet për fushatat politike gjatë …

Niset nga Gjermania treni i parë me hidrogjen, ja për ku e ka destinacionin…

Treni i parë me hidrogjen në botë është nisur nga stacioni në Gjermani. Shërbimi i parë në botë i trenave …


CLOSE
CLOSE
Pas